MINUST

Tere! Minu nimi on Julia Järveküla (30). Mul on hea meel tervitada Sind oma kodulehel. Tänan tähelepanu eest! Antud koduleht on loodud 2020. aasta alguses. Tegemist on isikliku, ausa, läbipaistva blogiga, mille eesmärk on vastata (eeskätt iseendale) küsimusele: „Julia Järveküla: kes Mina olen?“. Elu on dünaamiline protsess, see tähendab, et antud koduleht muutub ajas ja peegeldab minu huvisid, isiklikke mõtteid ja vaateid sel eluetapil, millal oli see või too osa kirjutatud. Peab tunnistama, Inimene võtab vastu ja talub informatsiooni endamoodi, aga minu suurim rõõm, kui leiad siit midagi enda jaoks tähtsat; midagi, mis muudab Sinu enesetunnet (äkki elu) paremuse poole.


Mulle meeldib kord – asjades ja mõtetes. Mulle meeldib konkreetsus ja selgus. Olen päris mitu korda märkanud enda juures, et kui mõtetes valitseb kord, siis on kuidagi kerge olla, asjad sujuvad (pinge)vabalt ja isiklik efektiivsus on heal tasemel. Rahu ongi majas. Kui mõtted on segased, siis tekib ebastabiilne olukord: esiplaanil on ärevus, pinged, kõik maailma hirmud… Sada häda siin ja seal. Mina võtsin reegliks, et igas ebaselges situatsioonis, võta paber ja pliiats ning pane kirja: 1. kus Sa praegu oled (mis Sul hetkel on/ei ole); 2. kuhu liigud, mida tahad (saavutada, omandada); 3. sammud, mida tuleb teha, et soovitud saavutada/saada; 4. mis Su järgmine samm, mida teed juba TÄNA. Kõik vastused on Inimeses enda sees täitsa olemas – küsi ja kuula. Kirjutamine on äärmiselt efektiivne meetod, mis toob ellu selgust. Tavaliselt peas jookseb „tuhat mõtet“ tunnis, paberile jõuavad aga kõige tähtsamad, võtmetähendusega mõtted. Nii tekkiski mõte luua antud koduleht, et süstematiseerida oma mõtteid ja eluvaateid, anda ruumi oma huvidele. Andsin endale lubaduse, et aastal 2020 lasen oma mõtetele joosta vabalt, tegutseda loominguliselt ja kriitikavabalt. Nii nagu tunnen, nii nagu oskan, nii nagu teeks Mina ise. Ja pigem teen (võib-olla mitte väga hästi aga) TÄNA, kui (väga hästi) MITTEKUNAGI. Tegutsemisel on arenguruumi ja potentsiaali.

Mina proovisin oma elus keskenduda mingele ühele tegevusele: teed tükk aega midagi korralikult ja siis tekib auk, kui ei tee (loe – teed midagi muud). Minus tekib tühjus, enesesüüdistamine jm negatiivsed alandavad mõtted. Tegelikult sel ajal toimub alaväärtustamine. Tihti arvesse ei võetagi seda, mis on juba tehtud. Tähelepanufookus on sellele „augule“. Siis mina teadvustasin: olen enam kui lihtsalt Inimene, kes teeb midagi ühte. Olen Inimene, kellel on erinevad huvid, ja kõik need mängivad oma tähtsat rolli minu elus. Teatud eluetapil mingel huvil on suurem tähtsus, aga kõik need täiendavad üksteist ja iseloomustavad mind nagu isikut.

Mina lõpetasin Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ravieriala aastal 2015. Peremeditsiin on minu erialane oskus, mida olen omandamas (hetkel lapsehoolduspuhkusel). Töötan osalise koormusega abiarstina Viiratsi Perearstikeskuses. Alates aastast 2016 suurt huvi pakub psühholoogia. Psühholoogia on minu isiklik uurimisvaldkond: selle kohta palju loen ja analüüsin. Alates aastast 2017 harjutan turundusoskust abikaasaga koos loodud mikroettevõttes, mis pakub pottsepa- ja loodusehituse teenust – Stone and Crystal OÜ. Vastutan visuaalkujunduse eest, panen kokku videokoolitusi. Aastal 2019 kevadel alustasin VENE KEEL SELGEKS! blogi pidamist. Vene keel on minu emakeel: väärtus, mida soovin jagada. Kuid antud hetkel ajapuuduse tõttu blogi jäi pooleli (muudetud 17.05.2020). Aastal 2019 suvel on tekkinud huvi investeerimise teema vastu. Käsitöö aga on minu antidepressant varasest lapsepõlvest. Kõik need valdkonnad nii või naa aja jooksul on kajastatud antud kodulehel. E-poes pakun enda poolt koostatud õppematerjale vene keele õppimiseks ja enda käsitsi tehtud ehteid.

Tavalises elus olen kahe tugeva poja Ema ja tubli Mehe abikaasa.

Tänan tähelepanu eest!