KÄSITÖÖ EHTED

“MAAILM ON ILUS JA LAHKE!” on põhiline sõnum, mida mina soovin edastada oma loomingu kaudu. Minu looming on VALIKUTEST, mida Inimene teeb igapäev. Üksikud valikud = otsused moodustavad tulevikku. Samm-sammult Inimene ise loob oma reaalsust…


Jälgi mind sotsmeedias! Minu käsitöö lehed on Facebook ja Instagram. Mõned workshop´id on YouTube´is. Tasulised õppematerjalid on saadaval Etsy.com e-poes.

Käsitöö on minu antidepressant juba varasest lapsepõlvest. Olen aastate jooksul proovinud igasugust näputööd, lemmikuks aga jäi tikkimine ja helmetöö. Esimest korda avastasin enda jaoks helmemaailma kooli ajal gümnaasiumis. Hiljem erinevatel põhjustel pausi tehes, ikka ja jälle võtsin oma „vara“ välja ja alustasin uuesti. Mulle sobib monotoonne peentöö väga hästi. Hea meelega tegelen sellega tundide kaupa ja üldse ei märkagi, kuidas aeg lendab. Mulle meeldib teha tööd pisikeste materjalidega, näiteks, helme läbimõõt on u. 1 mm alates. Oma kaunistustes mulle meeldib mängida värvidega, kombineerida erinevaid kujusid ja suuruseid. Õnneks, praegu materjalide valik on äärmiselt lai. Kõik see annab suurt vabadust tegutseda loominguliselt ja väljendada ennast vabalt. Käsitöö on üldse eriline valdkond: teed kõike, mida Su hing soovib, ja keegi ei saa Sulle ütelda, mis on õige ja mis on vale.


Minu ehetes on sümboolne tähendus. Oma loomingu kaudu mina soovin rääkida (1) VALIKUTEST, mida Inimene elus teeb igapäev. Inimene valib ISE, mida tema selles Maailmas näeb: kas head või halba, ilusat või koledat. Igal ajahetkel Inimene suudab hoida tähelepanu ainult ühel asjal või tegevusel. Juhtida oma tähelepanu on suurim kunst elus. (Minu arvates.) Aga kui õppida seda tegema, Maailm avab enda võlu täies mahus. Minu Maailm on lahke ja ilus! (2) REAALSUSEST, mida Inimene samm-sammult ise loob igapäev. Mina usun, et midagi ei juhtu niisama. Igale “tulemusele” eelneb põhjus, eesmärk ja (mitte)tehtud töö. Minu visioonis on tähtis tunda iseennast (ENDA soovid ja vajadused); seada konkreetseid eesmärke (mis panevad põlema) ja tegutseda. Tegutseda = teha midagigi regulaarselt oma eesmärgi saavutamiseks. Unistuste elu = distsipliin!

KUIDAS EHE VALMIB? Kõik algab (1) ideest: tekkis huvitav mõte, said kuskilt inspiratsiooni… Edasi on (2) analüüsi ja planeerimise aeg: mis materjalid minul juba on olemas ja mida tuleb juurde tekitada… (3) Tegutsen loominguliselt: mis kuju/värvi järgmine pärl on, tuleb protsessi käigus; st ei pea teadma kohe, mida ja kuidas teha… (4) Olen enesekindel ja sihikindel. Minu looming = minu seisukoht = minu parim eneseväljendus… (5) Ilus tulemus ja rahulolu. Tunda uhkust enda üle on tähtis! (6) Kiitus! = iga südamega tehtud töö on kiituse väärt. Oluline osata kiita ennast ISE, mitte oodata seda väljaspoolt.  Kogu see teekond on nii sarnane iga tööga, mida oma elus teeme, on ju?!